Záruka kvality a funkčnosti materiálov SPRENGER

Filozofia spoločnosti bola vždy zameraná na výrobu produktov najvyššej kvality. Preto používa iba vysokokvalitné materiály, aby zákazníkom ponúkli veľmi odolné produkty, na ktoré sa môžu vždy spoľahnúť. Okrem toho zabezpečuje vysoký štandard výroby neustálou kontrolou kvality a výrobu na interných testovacích prístrojoch, na ktoré dohliadajú ich odborníci. 

"Nespoliehame sa na naše 140-ročné skúsenosti, ale snažíme sa optimalizovať naše produkty a vyvíjať inovatívne riešenia
pre jazdecké, psie a lodné športy, s ktorými môžu byť naši zákazníci úspešní aj v budúcnosti."


      

Sprenger výberom materiálov priťahuje záujem okolia a pravidelne začína nové trendy s variáciami produktov. Rôzne vlastnosti materiálu ponúkajú výraznú výhodu, takže určite nájdete perfektný obojok pre svojho psa.
Okrem štandardného sortimentu pochrómovaných obojkov, ponúka Sprenger aj rôzne iné materiály. Dôležitú úlohu v tomto prípade zohráva aj skutočnosť, že rôzne kovy sa líšia aj farbou. V móde je so svojou medenou farbou CUROGAN, ale aj čierna nehrdzavejúca oceľ si získava veľa pozitívnych ohlasov.

Nehrdzavejúca (nerezová) oceľ

nerez Obojky z nehrdzavejúcej ocele to je kvalita spojená s tradíciou. Množstvo výhod je dôvodom, prečo najmä profesionálni tréneri používajú nerezové obojky.

Nehrdzavejúca oceľ predstavuje pevný leštený nerezový materiál. Špeciálne kroky spracovania pri výrobe a výber materiálov vytvárajú rôzne vlastnosti ako odolnosť voči morskej vode, robustnosť a bezpečnosť. 

Pri kúpe výrobku z nehrdzavejúcej ocele venujte pozornosť vyrazenému nápisu HS-GERMANY INOX na všetkých krúžkoch a otočných karabínach, ktorá vám zaručuje opísanú prémiovú kvalitu SPRENGER.

Vhodnou starostlivosťou o retiazky z nehrdzavejúcej ocele je čistenie Diamantovou pastou (leštidlo na kov).

https://www.kypo.sk/retiazkove-obojky/nerez
https://www.kypo.sk/ostnate-obojky/nerez

Nehrdzavejúca (nerezová) oceľ v čiernom prevedení

Tradícia spojená s moderným vzhľadom kvalitných obojkov z čiernej nerezovej ocele. Predstavujú vysoko odolný úplne nerezový materiál s lešteným čiernym povrchom,  odolným voči morskej vode.

Čiernu farbu dosahujeme v procese galvanizácie, kedy je povrch sčernený a nakoniec vyleštený. Keďže nejde o trvalý náter, pre psov so sklonom k zafarbovaniu srsti odporúčame štandardný rad nerezových obojkov s lešteným povrchom alebo z materiálu CUROGAN.

Pri kúpe produktu z nehrdzavejúcej ocele v čiernom prevedení si všimnite aj vyrazený nápis HS-GERMANY INOX na všetkých krúžkoch a otočných karabínach.

Vhodnou starostlivosťou o obojky z nehrdzavejúcej čiernej ocele je čistenie pomocou jemného čistiaceho prostriedku alebo saponátu na riad.

https://www.kypo.sk/retiazkove-obojky/nerez/cierna
https://www.kypo.sk/ostnate-obojky/nerez/cierna

Matná nehrdzavejúca (nerezová) oceľ

Moderná kvalitná nerezová matná oceľ predstavuje inováciu od SPRENGER. Predstavuje kvalitu, vysokú pevnosť a odolnosť voči morskej vode, čo poznáte a oceňujete aj na leštených nerezových obojkoch. Špeciálny výrobný proces dodáva golierom a kovaniu matný dizajn. 
Keďže nejde o náter, nemožno vylúčiť farebné zmeny v dôsledku prirodzeného oteru. Vďaka vlastnostiam nehrdzavejúcej ocele materiál časom rovnomerne stmavne.

Vhodnou starostlivosťou o obojky z nehrdzavejúcej matnej ocele je čistenie pomocou jemného čistiaceho prostriedku alebo saponátu na riad.

https://www.kypo.sk/retiazkove-obojky/nerez/matna
https://www.kypo.sk/ostnate-obojky/nerez/matná

CUROGAN

CUROGAN je jedinečná zliatina medi a cínu s vysokou medenou časťou. Neobsahuje nikel, ktorý je najčastejšou príčinou pri alergických reakciách citlivých psov. Táto zliatina bola vyvinutá pre psov, ktorí reagujú na iné materiály zafarbením srsti. CUROGAN je vynikajúcou alternatívou pre viac ako 90% týchto psov. 

Okrem antialergických vlastností sú obojky CUROGAN veľmi obľúbené aj pre svoj atraktívny vzhľad. Vysoký obsah medi dodáva obojku žiarivú farbu, ktorá pri používaní stmavne. Pomocou našej Diamantovej pasty alebo bežného čistiaceho prostriedku je možné kedykoľvek obnoviť pôvodný stav. 

Vďaka vysokému obsahu medi majú tieto retiazky vyšší oter materiálu v článkoch. Preto odporúčame z času na čas obojky vizuálne skontrolovať a včas ich vymeniť.

Vhodnou starostlivosťou o obojky z CUROGANU je čistenie pomocou Diamantovej pasty (leštidlo na kov).

https://www.kypo.sk/retiazkove-obojky/curogan
https://www.kypo.sk/ostnate-obojky/curogan

Pochrómovaná oceľ

Pochrómované obojky sa vyznačujú vysoko lesklým povrchom. Výsledkom je špeciálny povrchový lesk, ktorý zaisťuje obzvlášť dobrú priľnavosť vrstiev niklu a chrómu. 

Obojky dostávajú dvojitú a teda dlhodobú ochranu proti hrdzi. Poškodenie povrchu spôsobené vonkajšími vplyvmi môže napadnúť oceľové jadro. Preto nemôžeme poskytnúť žiadnu záruku proti korózii na manžety a iné predmety vyrobené z pochrómovanej ocele.

Vhodnou starostlivosťou o obojky z pochrómovanej ocele je čistenie pomocou jemného čistiaceho prostriedku alebo bežným umývacím prostriedkom a dôkladne vysušte.

https://www.kypo.sk/retiazkove-obojky/chrom
https://www.kypo.sk/ostnate-obojky/chrom