CUROGAN - jedinečná zliatina

Desaťročia skúseností, veľké znalosti trhu a spolupráca s profesionálmi z oblasti športu, medicíny a výskumu tvoria základ pre vývoj produktov Sprenger, ktoré stanovujú medzinárodné štandardy. To je dôvod, prečo vznikla patentovaná zliatina CUROGAN, ktorá je prvým kovom, ktorý bol vyvinutý špeciálne na výrobu obojkov pre psov. Curogan je zliatina medi a cínu s vysokou medenou časťou a niektorých doplnkových látok, ktoré tvoria materiál silný, ale bez niklu. Nikel je najčastejšie zodpovedný za alergické reakcie citlivých psov.

Sprenger je jediný výrobca, ktorý tento typ obojku prepracoval spolu s účastníkmi psích športov.

Pre psov, ktorí reagujú na nosenie konvenčných obojkov sfarbením srsti, je CUROGAN osvedčenou alternatívou. A nielen vďaka antialergickým vlastnostiam, ale aj atraktívnemu vzhľadu sú obojky CUROGAN čoraz obľúbenejšie.

 

Veľmi vysoký obsah medi dodáva obojku brilantnú farbu, ktorá sa pri pravidelnom používaní časom stáva starožitným a stmavne.
Pôvodný stav je možné obnoviť použitím leštidiel na kov Sprenger Diamond Paste alebo iných komerčne dostupných leštiacich pást.

Pri používaní obojkov CUROGAN berte prosím do úvahy, že oter medzi článkami je o niečo vyšší ako v porovnaní so štandardnými oceľovými reťazami.
Relatívne vysoké percento medi a inherentné vlastnosti kovu povedie v závislosti od podmienok použitia k stenčeniu prierezu drôtu článkov.
Z tohto dôvodu odporúčame v pravidelných intervaloch obojok vizuálne kontrolovať, aby bolo možné obojok včas vymeniť.

Ponuku obojkov retiazkových, ostnatých ako aj Neck Tech z Curoganu si viete prezrieť a objednať na našom eshope tu